Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wydatki na kulturę w Aleksandrowie Kujawskim

Data publikacji: 2018-04-18, Data modyfikacji: 2018-04-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Wydatki na kulturę w Aleksandrowie Kujawskim

Aleksandrów Kujawski znalazł się na 15. miejscu w kategorii gmin miejskich w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. Ranking dotyczy wydatków na kulturę i obejmuje lata 2015 - 2016.

W Aleksandrowie wydatki na kulturę w 2015 roku wyniosły ponada 3,75 mln zł, a w 2016 roku mniej tj. 1,62 mln zł. Wydatki na kulturę w latach 2015–2016 wyniosły 435,16 zł na osobę, a ich udział w budżecie miasta wynosił 6,89 %. To niewiele w porównaniu do zwycięscy tj. miasta Bolesławiec gdzie wydatki na kulturę w latach 2015–2016 wynosiły 613,53 zł na osobę. Natomiast udział tych wydatków w budżecie stanowił 8,66%.

Autorzy ww. rankingu zwracają m.in. uwagę, iż niewątpliwie ciekawą kategorią są gminy miejskie, ponieważ w poprzednim rankingu pierwsze miejsca przypadły gminom o typowym turystycznym charakterze. Tym razem w czołówce znalazły się Pruszków, Sucha Beskidzka i Bolesławiec.

, Źródło artykułu: Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat alekasndrowski - z siedzibą w Aleksandrowie Kujawskim, położony na terenie Niziny Inowrocławkiej, Kotliny Toruńskiej i Niziny Ciechocińskiej, na szlaku komunikacyjnym Gdańsk-Gorzyczki (autostrada A1) i Gdańsk- Częstochowa (DK91).

  W skład powiatu wchodza gminy: Aleksandrów Kujawski, Ciechocicnek (z cenionym w całym kraju uzdrowiskiem), Nieszawa, Bądkowo, Koncek, Raciążęk, Waganiec, Zakrzewo.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola