Belka
Środa, 15 Maja 2024   imieniny: Zofia, Jan, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

eFEkty – Biuletyn Funduszy Europejskich w Polsce (czerwiec 2022)

Data publikacji: 2022-07-26, Data modyfikacji: 2022-07-26
A A AWydrukDrukuj  
 
eFEkty – Biuletyn Funduszy Europejskich w Polsce (czerwiec 2022)

W tym wydaniu biuletynu eFEkty przedstawiamy ciekawe miejsca, które warto odwiedzić w te wakacje. Wszystkie dostały dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Fundusze Europejskie sprawiają, że turystyczna mapa Polski staje się coraz bogatsza. Unijne pieniądze przeznacza się na renowację zabytków, rewitalizację zaniedbanych terenów i nowe miejsca dla turystów.

Przykłady takich inwestycji opisujemy w najnowszym numerze biuletynu eFEkty. Opowiadamy tu m.in. historię zapomnianej łaźni miejskiej i starej warzelni piwa. Zamieniły się one w nowoczesne galerie sztuki. Zapraszamy też na Dolny Śląsk – można go zwiedzać na rowerze. Na turystów czeka tu specjalna sieć malowniczych ścieżek.

Ale Fundusze Europejskie to nie tylko turystyka. W naszym biuletynie opisujemy też ciekawe historie przedsiębiorców, zwykłych ludzi. Dzięki unijnym pieniądzom zrealizowali oni swoje niezwykłe pomysły.

Zapraszamy do lektury!

Upragniony urlop tuż, tuż, a Ty ciągle jeszcze nie masz pomysłu, jak go spędzić. Koniecznie zajrzyj do najnowszego numeru biuletynu eFEkty. Znajdziesz tu wiele letnich inspiracji. Opisujemy w nim ciekawe miejsca, które zmieniły się dzięki Funduszom Europejskim. Jeśli lubisz góry, wybierz się na tatrzańskie szlaki. Na fanów wspinaczki czeka tu pierwsza w Tatrach ścieżka via ferrata. Wielbicielom dwóch kółek polecamy Singletrack Glacensis – to sieć malowniczych tras rowerowych, która powstała na Dolnym Śląsku. Z kolei miłośników sztuki zapraszamy do Suwałk. W budynku starej, zapomnianej łaźni miejskiej stworzono tu nowoczesną galerię. Masz bliżej do Tychów? Koniecznie wybierz się do Tichauer Art Gallery – działa ona w zabytkowej warzelni piwa. Fani tradycyjnego jedzenia powinni  odwiedzić Kraków. Można tu spróbować regionalnych specjałów, takich jak pstrąg ojcowski czy kiełbasa piaszczańska. To prawdziwa uczta dla podniebienia! Fundusze Europejskie zmieniają nasze otoczenie. Sprawiają, że zapomniane, nieatrakcyjne turystycznie miejsca dostają drugie życie. Z kolei te dobrze znane zyskują dodatkowe walory i zaczynają przyciągać nowych turystów. Korzystamy z tego wszyscy!

, Źródło artykułu: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat alekasndrowski - z siedzibą w Aleksandrowie Kujawskim, położony na terenie Niziny Inowrocławkiej, Kotliny Toruńskiej i Niziny Ciechocińskiej, na szlaku komunikacyjnym Gdańsk-Gorzyczki (autostrada A1) i Gdańsk- Częstochowa (DK91).

    W skład powiatu wchodza gminy: Aleksandrów Kujawski, Ciechocicnek (z cenionym w całym kraju uzdrowiskiem), Nieszawa, Bądkowo, Koncek, Raciążęk, Waganiec, Zakrzewo.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola