Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Szlak przetarty do finału

Data publikacji: 2018-03-19, Data modyfikacji: 2018-03-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Szlak przetarty do finału

Uczniowie z kujawsko-pomorskich szkół ponadgimnazjalnych zmierzyli się w Toruniu w etapie wojewódzkim Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Nad przebiegiem Olimpiady czuwali członkowie komitetu tj. przedstawiciele Oddziału ZUS w Bydgoszczy i Toruniu, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, Przewodnicząca komisji – Bożena Wankiewicz oraz Rzecznik Regionalny ZUS –Krystyna Michałek.

Już po raz czwarty ZUS zorganizował olimpiadę wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. W tym roku w ścisłym finale znalazły się 22 szkoły z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Jak podkreślają uczniowie pytania na teście nie były łatwe. Trzeba było wiedzieć m.in. jak należy obliczać emeryturę, jakim ubezpieczeniom podlega pracownik, komu przysługuje zasiłek macierzyński, zasiłek chorobowy czy też renta rodzinna.

W naszym województwie największą wiedzą wykazały się uczennice z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Bydgoszczy w składzie: Aleksandra Kempa, Martyna Chruściel, Paulina Obremska. Na drugim miejscu uplasował się Zespół Szkół Technicznych we Włocławku – Monika Błachowicz, Kamil Jankowski, Łucja Ochocińska. Ostatnie miejsce na podium przypadło Zespołowi Szkół Ekonomicznych w Grudziądzu – Klaudia Waśniewska, Agata Sabiniarz, Izabela Szewczyk.

– Wygrałyśmy olimpiadę, etap wojewódzki. Jesteśmy bardzo dumne, cieszymy się ogromnie, bo włożyłyśmy w to wiele pracy. Spotkałyśmy się nawet w ferie żeby przygotować się i stworzyć naprawdę zgrany zespół. Udało nam się to. Cóż mogę powiedzieć jesteśmy naprawdę bardzo, bardzo szczęśliwe. Postaramy się jak najlepiej reprezentować w finale nasze województwo i dać z siebie wszystko – podsumowują swój udział w II etapie uczennice z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Bydgoszczy.

Jak mówi Łucja Ochocińska uczennica z ZST we Włocławku: Pytania były dość podchwytliwe dlatego też byliśmy zaskoczeni, że udało się nam się zdobyć chociaż 18 pkt żeby zająć drugie miejsce.

- Gratuluje moim uczennicom. Jestem bardzo dumna z ich osiągnieć. Zabrakło nie wiele żeby reprezentować województwo ale myślę, że z roku na rok idzie nam całkiem nieźle w tej olimpiadzie. Przeciętna liczba punktów zdobywanych jest też coraz większa, więc myślę, że na przyszły rok postaramy się być jeszcze wyżej – mówi Anna Słupska nauczycielka z ZSE w Grudziądzu. - Niektóre pytania na pewno były trudne ale przez to, że rozmawiałyśmy ze sobą i wymieniałyśmy swoje zdania udawało nam się znaleźć odpowiedź i radziłyśmy sobie – dodaje uczennica Klaudia Waśniewska.

Trzy najlepsze drużyny z kujawsko-pomorskiego otrzymały drobne upominki, a najlepszy zespół będzie reprezentować nasz region w ogólnopolskim finale, który odbędzie się 26 kwietnia w Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Na laureatów Olimpiady poza nagrodami rzeczowymi jak laptopy, czytniki e-booków, tablety czekają dodatkowe punkty przy rekrutacji na uczelnie wyższe oraz indeksy.


Krystyna Michałek, Źródło artykułu: Rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego, Autor zdjęć: zus
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat alekasndrowski - z siedzibą w Aleksandrowie Kujawskim, położony na terenie Niziny Inowrocławkiej, Kotliny Toruńskiej i Niziny Ciechocińskiej, na szlaku komunikacyjnym Gdańsk-Gorzyczki (autostrada A1) i Gdańsk- Częstochowa (DK91).

  W skład powiatu wchodza gminy: Aleksandrów Kujawski, Ciechocicnek (z cenionym w całym kraju uzdrowiskiem), Nieszawa, Bądkowo, Koncek, Raciążęk, Waganiec, Zakrzewo.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola