Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Konkurs "Zapomniane miejsca" Fundacji Ari Ari

Data publikacji: 2018-11-08, Data modyfikacji: 2018-11-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Konkurs

Pragniemy przekazać informacje na temat ciekawego konkursu dla dzieci i młodzieży z Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej pt. Zapomniane miejsca na terenie Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej.

Konkurs ma charakter dokumentalno-historyczno-medialny - adresowany jest do dwóch grup wiekowych: dzieci w wieku 11-16 lat i młodzieży w wieku 16-20 lat. Polega na zarejestrowaniu wybraną metodą (fotoreportaż, film, prezentacja multimedialna, grafika, komiks) historii mało znanego obiektu związanego z przemianami gospodarczymi XIX i XX wieku, znajdującego się w okolicy.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone - oceniany będzie m.in. pomysł, sposób prezentacji. Wśród nagród znajduje się dyktafon, aparat fotograficzny i bilety do kina.

Konkurs jest częścią projektu Młyny, cukrownie, spółdzielnie. Historia u podstaw na Kujawach i Ziemi Dobrzyńskiej. W jego ramach przeprowadzimy wspólnie z młodzieżą z Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej swoiste „śledztwo" w historii, aby poznać i upowszechnić mało znane, a ogromnie znaczące historie lokalnego rozwoju gospodarczego i związanych z nią postaw patriotycznych. Zaprosimy młodych uczestników do fascynującej podróży w historie nieznaną, często słabo uświadamianą, które bezpośrednio wpływają na dzisiejszy krajobraz miejscowości i społeczności lokalnej. Szczególnie sięgać będziemy w historie z XIX i I poł. XX w., których materialne świadectwa zachowały się jeszcze w większości małych miejscowości. Stworzymy mapę ciekawych opowieści, pokazujących fascynującą i zupełnie nieznaną historię przemian gospodarczych i związanych z nimi historii mieszkańców Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej. Opracujemy opowieści o opustoszałych fabrykach, nieczynnych młynach, dawnych spółdzielniach i towarzystwach rolnych, których zakładanie i prowadzenie było jednym z najważniejszych sposobów podtrzymywania polskości, tworzenia nowoczesnego narodu, organizowania Polaków we wspólnotę kulturową i wyrażania wprost postawy patriotycznej.

Na zgłoszenia czekamy do 12 listopada 2018. 

, Źródło artykułu: Fundacja Ari Ari
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat alekasndrowski - z siedzibą w Aleksandrowie Kujawskim, położony na terenie Niziny Inowrocławkiej, Kotliny Toruńskiej i Niziny Ciechocińskiej, na szlaku komunikacyjnym Gdańsk-Gorzyczki (autostrada A1) i Gdańsk- Częstochowa (DK91).

  W skład powiatu wchodza gminy: Aleksandrów Kujawski, Ciechocicnek (z cenionym w całym kraju uzdrowiskiem), Nieszawa, Bądkowo, Koncek, Raciążęk, Waganiec, Zakrzewo.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola