Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jak sprawdza się e-składka

Data publikacji: 2018-04-11, Data modyfikacji: 2018-04-12
A A AWydrukDrukuj  
 

Pierwszy kwartał płatności e-składek mamy za sobą. Na indywidualnych kontach płatników składek w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych zaksięgowano ponad 62 mld zł. W województwie kujawsko-pomorskim na indywidualnych rachunkach składkowych zostało zaksięgowanych ponad 356,9 tys. wpłat. Ich kwota wyniosła ponad 2,5 mld zł.

Od stycznia każdy płatnik ma do dyspozycji swój indywidualny numer rachunku składkowego, na który opłaca wszystkie składki, bez podziału na poszczególne fundusze. Przelewy nie muszą być, tak jak to się działo w ubiegłym roku, dodatkowo opisywane identyfikatorem płatnika (np. NIP) oraz wskazaniem, za który miesiąc jest opłata. Indywidualny numer rachunku składkowego pozwala zidentyfikować każdy przelew, dzięki temu przelewy na konta ZUS wpływają niemal całkowicie bez błędów. Tylko do 30 marca w naszym regionie zaksięgowano 356,9 tys. wpłat na kwotę ponad 2,5 mld zł.

ZUS przypomina, że bieżące wpłaty są w pierwszej kolejności księgowane na najstarsze zaległości. Dla osób prowadzących działalność gospodarczą, które podlegają dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu, może to oznaczać utratę prawa korzystania ze świadczeń z ubezpieczenia chorobowego (np. z zasiłku chorobowego), jeśli nie wystarczy środków na terminowe opłacenie składki chorobowej.

Przedsiębiorcy mogą w takiej sytuacji złożyć wniosek o wyrażenie zgody na opłacenie składki po terminie lub gdy nie może spłacić całego zadłużenia skorzystać z układu ratalnego. W zawarciu układu pomogą doradcy ds. ulg i umorzeń. Do dyspozycji klientów są również doradcy płatników składek.

Krystyna Michałek, Źródło artykułu: Rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat alekasndrowski - z siedzibą w Aleksandrowie Kujawskim, położony na terenie Niziny Inowrocławkiej, Kotliny Toruńskiej i Niziny Ciechocińskiej, na szlaku komunikacyjnym Gdańsk-Gorzyczki (autostrada A1) i Gdańsk- Częstochowa (DK91).

  W skład powiatu wchodza gminy: Aleksandrów Kujawski, Ciechocicnek (z cenionym w całym kraju uzdrowiskiem), Nieszawa, Bądkowo, Koncek, Raciążęk, Waganiec, Zakrzewo.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola