Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Doradca płatnika składek już jest

Data publikacji: 2018-02-07, Data modyfikacji: 2018-02-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Doradca płatnika składek już jest

Od stycznia zmienił się sposób opłacania i rozliczania składek. Od tego dnia płatnicy dokonują płatności z tytułu składek jednym zwykłym przelewem na swoje indywidualne numery rachunków składkowych (NRS). Na salach obsługi klientów ZUS pojawili się już specjalni doradcy płatników składek.

Dla każdego płatnika składek istotna jest bieżąca informacja o tym, w jaki sposób rozliczone zostały dokonane przez niech wpłaty, jaki jest ich stan rozliczeń z ZUS oraz jak powinni postępować w sytuacjach problemowych.
Dlatego też od 1 lutego we wszystkich placówkach ZUS wystartowała specjalna usługa doradcy płatnika składek. W całym kraju, we wszystkich placówkach ZUS, na klientów czeka 732 doradców płatnika składek. W naszym regionie jest ich 40 (w bydgoskim Oddziale ZUS -19, w toruńskim -21). Doradcy pomogą naszym klientom zrozumieć w jaki sposób rozliczają się wpłaty na ich kontach.

Przedsiębiorca informację o swoich rozliczeniach w ZUS może uzyskać w najbliższej jednostce terenowej Zakładu, u doradcy płatnika składek. Ponadto każdy płatnik posiadający profil na PUE może sprawdzić aktualne saldo konta na swoim profilu. Płatnik może również złożyć wniosek o rozliczenie konta lub o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu (również w formie elektronicznej).

Jak można skorzystać z pomocy doradcy płatnika składek
Aby skorzystać z usług doradców płatnika składek, wystarczy podczas wizyty w placówce ZUS wybrać na biletomacie kategorię spraw „Składki/Ubezpieczenia”, a następnie usługę „Doradca płatnika”. Osoby, które mają konto na Platformie Usług Elektronicznych mogą zamówić obsługę u doradcy na konkretny dzień i godzinę, aby niepotrzebnie nie czekać w kolejce.

Przypomnijmy: Od 1 stycznia wszystkie składki przedsiębiorca opłaca jedną wpłatą. Każda wpłata na koncie płatnika jest proporcjonalnie podzielona przez ZUS na poszczególne ubezpieczenia i fundusze począwszy od najstarszego zadłużenia. Dla osób prowadzących działalność gospodarczą, które podlegają dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu, może to oznaczać utratę prawa do zasiłku chorobowego, opiekuńczego lub macierzyńskiego. Płatnik może jednak w takiej sytuacji złożyć wniosek o wyrażenie zgody na opłacenie składki po terminie. Jeżeli natomiast nie może spłacić zadłużenia jednorazowo powinien skontaktować się z doradcą ds. ulg i umorzeń, dostępnym na sali obsługi klientów bądź telefonicznie.

Każdy płatnik może również skorzystać z elektronicznego szkolenia dotyczącego nowych zasad rozliczania składek, które udostępniliśmy w serwisie YouTube, na kanale „Elektroniczny ZUS”. Jest ono również dostępny na stronie internetowej ZUS w dziale „e-Składka pliki do pobrania”.

Krystyna Michałek
Rzecznik Regionalny ZUS
Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Krystyna Michałek rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego, Źródło artykułu: zus, Autor zdjęć: zus
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat alekasndrowski - z siedzibą w Aleksandrowie Kujawskim, położony na terenie Niziny Inowrocławkiej, Kotliny Toruńskiej i Niziny Ciechocińskiej, na szlaku komunikacyjnym Gdańsk-Gorzyczki (autostrada A1) i Gdańsk- Częstochowa (DK91).

  W skład powiatu wchodza gminy: Aleksandrów Kujawski, Ciechocicnek (z cenionym w całym kraju uzdrowiskiem), Nieszawa, Bądkowo, Koncek, Raciążęk, Waganiec, Zakrzewo.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola