Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Uczniowie z kujawsko-pomorskiego w olimpiadzie ZUS

Data publikacji: 2018-01-29, Data modyfikacji: 2018-01-31
A A AWydrukDrukuj  
 
Uczniowie z kujawsko-pomorskiego w olimpiadzie ZUS

Znamy już 321 zespołów, które 16 marca będą się zmagać w drugim - wojewódzkim etapie Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Z 30 tys. uczniów, którzy przystąpili do konkursu, pozostało 963 najlepszych.

„Lekcje z ZUS” i Olimpiada cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. W pierwszej edycji w „Lekcjach” brało udział ponad 17 tys. uczniów, z czego 11 tys. uczestniczyło w konkursie. W tym roku 62 tys. uczniów wzięło udział w „Lekcjach” z czego aż 30 tys. zdecydowało się na udział w Olimpiadzie. Od początku projektu, który trwa od 2014 r., w „Lekcjach” uczestniczyło ponad 157 tys. uczniów. Blisko 85 tys. z nich brało udział w Olimpiadzie.

Tegoroczny pierwszy etap szkolny Olimpiady wyłonił zespoły z 321 szkół. W województwie kujawsko-pomorskim w pierwszym etapie udział wzięło 1801 uczestników z 56 szkół ponadgimnazjalnych. Do II etapu z naszego województwa zakwalifikowane zostały 22 szkoły. Z naszego regionu zakwalifikowali się m.in. uczniowie z Zespołu Szkół Nr 1 CKP w Aleksandrowie Kujawskim, z Zespołu Szkół Nr 2 im. „Hubala” w Aleksandrowie Kujawskim. Każdą szkołę będzie reprezentował trzyosobowy zespół. Zespoły będą konkurować ze sobą na drugim - wojewódzkim etapie Olimpiady już 16 marca. Miesiąc później 16 najlepszych drużyn z całej Polski będzie walczyć w finale w Warszawie. Dołączą do nich cztery zespoły, które otrzymają od organizatorów „dzikie karty”, przyznawane za bardzo wysokie wyniki w II etapie.

Do zdobycia są nagrody rzeczowe (laptopy, tablety, czytniki e-booków) oraz indeksy i preferencyjne warunki w rekrutacji na uczelnię. Na najlepszych czekają indeksy Uniwersytetu Warszawskiego, UJK w Kielcach, Akademii Pomorskiej, UMK w Toruniu, UWM w Olsztynie, lubelskiego KUL oraz UPH w Siedlcach. Ułatwienia w rekrutacji na studia oferują Wyższa Szkoła Biznesu z Dąbrowy Górniczej, Akademia Pomorska, Państwowe Wyższe Szkoły Zawodowe w Płocku, Krośnie, Nowym Sączu, Kaliszu, Pile, Wałbrzychu i Zamościu, Wyższe Szkoły Bankowe w Poznaniu i Toruniu, UMK w Toruniu, WSZiA w Zamościu, Uniwersytet Zielonogórski oraz WSAP w Ostrołęce.

Dla uczniów zainteresowanych Olimpiadą, ZUS uruchomi w połowie lutego na Facebook’u oficjalny fanpage o nazwie „Olimpiada Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na fanpage’u publikowane będą informacje, które będą pomocne uczniom przygotowującym się do Olimpiady.

Trzymamy kciuki za Olimpijczyków! Powodzenia!

Zakład Ubezpieczeń Społecznych od czterech lat organizuje w szkołach ponadgimnazjalnych „Lekcje z ZUS”. To projekt edukacyjny, którego celem jest nauczanie o ubezpieczeniach społecznych, świadczeniach i obowiązkach przedsiębiorców. Co roku „Lekcjom” towarzyszy konkurs dla uczniów pt. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Konkurs od ubiegłego roku ma status Olimpiady. Właśnie zakończył się jej pierwszy etap.

Lekcje z ZUS to nie jedyny projekt edukacyjny ZUS. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza również nauczycieli szkół gimnazjalnych i podstawowych do wzięcia udziału w „Projekcie z ZUS”, do którego można przystąpić w każdej chwili. Nauczyciel prowadzi lekcję o ubezpieczeniach społecznych (może oczywiście liczyć na wsparcie koordynatorów ds. komunikacji społecznej i edukacji). Po niej uczniowie mogą wykonać projekt edukacyjny, który wyjaśni dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. Może mieć on formę filmu, plakatu, komiksu lub prezentacji multimedialnej. Najlepsze prace ZUS publikuje na stronie: www.zus.pl/edukacja.

W roku szkolnym 2016/2017 odbyła się pierwsza ogólnopolska edycja Projektu z ZUS. Wzięło w niej udział ponad 2700 uczniów z blisko 200 szkół. Uczniowie przesłali 232 prace.

Więcej informacji na temat projektów edukacyjnych ZUS można znaleźć na stronie www.zus.pl/edukacja.

Krystyna Michałek
Rzecznik Regionalny ZUS
Województwa Kujawsko-Pomorskiego

zus, Źródło artykułu: zus, Autor zdjęć: zus
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat alekasndrowski - z siedzibą w Aleksandrowie Kujawskim, położony na terenie Niziny Inowrocławkiej, Kotliny Toruńskiej i Niziny Ciechocińskiej, na szlaku komunikacyjnym Gdańsk-Gorzyczki (autostrada A1) i Gdańsk- Częstochowa (DK91).

    W skład powiatu wchodza gminy: Aleksandrów Kujawski, Ciechocicnek (z cenionym w całym kraju uzdrowiskiem), Nieszawa, Bądkowo, Koncek, Raciążęk, Waganiec, Zakrzewo.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola